Două femei din capitală au încercat să-şi pună capăt zilelor
![]()
În ultimele 24 de ore, în capitală, două femei au încercat să-şi pună capăt zilelor consumând pastile în exces.
Potrivit medicilor, în primul caz, este vorba de o femeie de 26 de ani, domiciliată în sectorul Ciocana, care a consumat pastile în exces. Echipa medicală a efectuat mai multe procedee de dezintoxicare, apoi a transportat-o la spitalul Sfânta Treime pentru tratament recuperator.
Un alt caz înregistrat de medici a fost la ora 04.00 dimineaţa într-un apartament din sectorul Ciocana. Victima este o femie de 34 de ani, venită din provincie. Pacienta a fost îngrijită prin medicaţie şi manipulări la stomac. În prezent, victima se află internată înspitalul „Sfânta Treime”, unde benefeciază de tratament specializat.
Ştiri similare
|
![]() 94 Parlamentul Austriei intenţionează să ratifice Acordul de asociere RM-UE în viitorul apropiat ![]() 40 Numărul celor care vor cere ajutor pentru perioada rece a anului ar putea creşte cu 15 mii ![]() 58 Sala cu Orgă din Chişinău va primi un milion de euro pentru a fi reconstruită Citeşte tot ![]() 16648 Moldovenii sunt sceptici atunci când donează bani, iar fundaţiile de caritate – invizibile ![]() 427 Liderii partidelor extraparlamentare: ”Alegerile anticipate – un scenariu posibil în proporţie de 80%” ![]() 400 Zebra denivelată, montată de un moldovean cu mii de euro investiţii proprii, ar putea să nu mai fie Citeşte tot |